pozycjonowanie kraków

Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

SEO jako proces działań

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji witryny w wyszukiwarkach. W założeniach jest to bardzo łatwe, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już...takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu należy mieć na uwadze wiele czynników takich jak obszar gdzie dana witryna zakłada swoją działalność, ilość fraz i wiele innych ważnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, więc na efekt musimy poczekać parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest mnogość metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór słów do pozycjonowania to istotna kwestia, gdyż to od tego zależy czy nasza podstrona na daną frazę pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego pozycjonera sprawa doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się totalnym brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

pozycjonowanie kraków

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

SEO jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz wiele firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Dodane: 21-11-2014 08:53

Widok do druku:

pozycjonowanie kraków

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: